532 245 13 84

Alacalı Defne

Aucuba Japonica Variegata

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 100/120 cm
Çap : 35/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 30.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Defnegillerdendir. Anavatanı Japonya'dır. Yeşil üzerine sarı alacalı iri yapraklarıyla pek gösterişli; istekleri çok uygun ölçüde olduğu için bakımı kolay salon veya balkon bitkisidir. Sonbaharın sonuna doğru parlak kırmızı çiçekler açar ve meyve salkımları verir. Kış aylarında pencere önüne konulur. Boyu 90-100 cm kadar uzayabilir.

Alacalı Defne üretimi; 20 cm'lik gövde çelikleriyle ilkbahar mevsiminde kolayca çoğaltılır. Alacalı Defne Bitkisinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar: Toprak: Bahçe toprağına biraz kil ve kaba dere kumu karıştırılırsa, bitkiye yeterli toprak hazırlanmış olur. Su: Alacalı Defne bitkisi suyu sever. Ancak susuzluğa da dayanıklıdır.

En doğrusu da sürekli olarak saksısının toprağının nemli tutulmasıdır. Işık: Bitki güneşli, aydınlık, yarı gölge ve hatta gölge yere dayanabilir. Kirli havada bile çok canlı kalır. Sıcaklık: Alacalı Defne, serin ortamları sever.

Hava akımlarına da dayanır. Gübre: Bitkiye yalnızca yaz mevsimi boyunca ayda bir kez standart sıvı gğbre verilmelidir. Saksı Değiştirme: Bitkinin kökleri saksıyı doldurmuşsa, ilkbahar mevsiminde bitki özenle sökülür. Uygun toprak eklenerek saksı bir numara büyüğü ile değiştirilir.

Saksı çapı 20 cm'ye ulaşmışsa ve artık bitkinin büyütülmesi istenmezse, bitki saksıdan özenle sökülür, kökler kırpılır ve uygun toprak eklenerek aynı saksıya dikilir. Yaprak Temizliği: Bu hertürlü koşula hoşgörülü bitkinin yaprakları düzenli olarak ıslak bir bezle temizlenmelidir.

satılık Aucuba Japonica Variegata,Aucuba Japonica Variegata fiyatı,satılık Alacalı Defne,Alacalı Defne fiyatları,Alacalı Defne fidanı,Alacalı Defne bitkisi,akuba fiyat,satılık akuba

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz