532 245 13 84

Duman Ağacı (Çalısı)

cotinus coggygria

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 80/100 cm
Çap : 40 cm
Kap : Saksı
Stok : Stokta Yok !
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 50.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Duman Ağacı4 m.'ye kadar boylanabilen, 3 m.'ye kadar yayılma alanı gösterebilen, sık dalı yuvarlak tepeli bir çalıdır. Genç sürgünler tüysüz, parlak ve zeytuni esmer renklidir. Yapraklar kısa saplı, tam kenarlı geniş yumurta-dairemsidir. Dip tarfı birdenbire daralır. Üst yüzü yeşil alt yüzü mavimsi yeşildir. Tüysü damarları çıkık ve dikkat çekicidir. Çiçekler terminal durumlu, mürekkep salkım şeklinde sarımsı yeşildir.

Bunların birçoğu üreyimsiz kalır. Meyveler çarpık armut biçimindedir. İçerisinde böbrek şeklinde tek bir tohum vardır. Yapraklarında uçucu yağ, tanen ve ayrıca Myricitrin adlı bir glukozit vardır. Kumaş boyamada kullanılır. Sonbaharda yaprak dökmeden önce gayet güzel kırmızı bir renk alır. Park ve bahçe düzenlemelerinde kırmızı yaprakları ve kırmızı duman görünümlü çiçekleri nedeniyle tercih edilir. Tek tek veya sınırlandırma amaçlı çalı grupları olarak kullanıma uygundur.

satılık Duman Ağacı,Duman Ağacı fiyatı,Duman Ağacı fiyat,Duman Ağacı fidanı,Duman Ağacı bitkisi,satılık cotinus coggygria ,cotinus coggygria fiyatı,cotinus coggygria bitkisi,cotinus coggygria fiyatları

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz