532 245 13 84

İnci Çalısı

Symphoricarpus

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 40/60 cm
Çap : 20/30 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 15.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Amerika ve Meksikada doğal olarak yaşayan 17 türü verdır.Bir türde Çin'de bulunmaktadır. En Nemli Türü Beyaz İncidir. (Symphoricarpus Albus)Zayıfı dallı, dipten dallanan, otsu ve bodur bir süs çalısıdır. Yaprakları çok küçük , güzel görünümlü kırmızı ve beyaz renkle üzüm ve inci tanesi görünümlü çiçekleri vardır.

Temmuz-eylül arası çiçek teşekkül eder ancak yaprakları dökülmüşse dahi çiçekler bütün kış boyunca bitki üzerinde kalır. Sıcak ve ılıman iklimlerde yetiştirilebilir. Organik maddece zengin toprakları sever park ve bahçe düzenlemede gruplar halinde kullanılır.

Üretimi.Ayırma ve Çelik ile üretilir.Ana bitkiler yaz aylarında sökülerek ayrılarak yeni bitkiler elde edilir.Çelikle üretimde ,çelikler aralık ayında 15 cm uzunluğunda odun çeliği olarak hazırlanır.Hazırlanan çelikler açık araziye dikilir.hormona gerek yoktur.köklenen çeliklre sonbaharda sökülerek geliştirme yastıklarına şaşırtılırlar.

satılık İnci Çalısı,İnci Çalısı fiyatı,İnci Çalısı bitkisi,İnci Çalısı fidanı,İnci Çalısı,Symphoricarpus,satılık Symphoricarpus,Symphoricarpus çalısı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz