532 245 13 84

Kadın Tuzluğu

Berberis Thunbergii

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 40/60 cm
Çap : 20/30 cm
Kap : Saksı
Stok : 1000 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 15.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Anavatanı Kuzey Afrika'dır. Kafkasya’dan Avrupa’ya kadar geniş bir sahada yetişir. Bu bitkiyi Avrupalılar İspanya’daki müslümanlardan öğrenmişlerdir. Mayıs-haziran ayları arasında, sarı renkli ve kokulu çiçekler açan, 1-3 metre boyunda, dikenli ve çalı görünüşünde bir ağaçtır. Çit kenarlarında ve sırtlarda bulunur. Yaprakları kısa saplı, derimsi, kenarları batıcı ve dişlidir. Kısa sürgünlerin altında, boyları aşağı yukarı yaprakların yarısı kadar olan 3 parçalı dikenler bulunur.

Meyvaları 2-3 tohumlu, etli, uzunca, oval şekilli, kırmızı renkte ve ekşi lezzetlidir.Kullanıldığı yerler: Bitkinin kök, yaprak ve meyveleri kullanılır. Kök ve yapraklarından bir çok alkaloit elde edilir. Mükemmel bir antiseptiktir. Çolumbamin, palmatin, oxyacanthin ve berberin adlı maddeleri ihtiva eder. Meyvalarında elma ve limon asitleri vardır. Ayrıca meyvaları şurup ve reçel yapmakta kullanılır. Kökler tonik (kuvvet verici), damar daraltıcı, safra söktürücü ve müshil olarak kullanılır.

satılık Kadın Tuzluğu,Kadın Tuzluğu fiyatları,Kadın Tuzluğu satışı,Kadın Tuzluğu fidanı,Kadın Tuzluğu çeşitleri,Kadın Tuzluğu fiyat,Kadın Tuzluğu satış,satılık Berberis,Berberis fidanı,Berberis çeşit,Berberis fiyatiBerberis fiyatları,Berberis çalısı,Berberis satış,satılık Berberis Thunbergii,Berberis Thunbergii,Berberis Thunbergii fiyatiBerberis Thunbergii satışı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz