532 245 13 84

Kadın Tuzluğu

Berberis Thunbergii Maria

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 30/40 cm
Çap : 20/30 cm
Kap : Saksı
Stok : 400 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 20.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Tuzluğu (Berberis vulgaris): 2 metreye kadar boylanabilen, dikenli bir çalı bitkisi olan Kadın Tuzluğu bitkisinin güzel kokulu çiçekleri sarı, meyveleri ise kırmızı renktedir. Berberin başta olmak üzere çeşitli alkaloitler, reçine ve müsülaj içerir. Meyvesi ise C vitamini ve meyve asitleri içerir.

Yetiştirildiği Yerler: Ormanların açıklık yerlerinde ve çitlerde yetişen, yaz kış yeşil veya yazın yeşil dikenli çalı formunda dikenli bir ağaççıktır. Kuzey yarımküre’nin ılıman bölgelerinde ve Avrupa’da sıkça görülür. Yazın yeşil olanlar Asya, Avrupa ve az miktarda Kuzey Amerika’da, her zaman yeşil olanlar Orta ve Güney Amerika’da doğal olarak bulunurlar. Ülkemiz de ise İstanbul ve Trakya’da, değişik bir tipi de Karadeniz bölgesinde, yazın yeşil olan bazı türler doğal olarak yaşamaktadır.

Toplama ve Saklama Koşulları: Kadın tuzluğu bitkisinin gövde yada kök kabukları için; ilkbahar başında ya da sonbaharın sonuna doğru toprağı kazılıp bitkinin kökü çıkarılır ve soyularak kabuğu alınır. Gözde kabukları da aynı dönemlerde bitki soyularak alınır. Bu kabuklar gölgelik bir yerde özenle kurutulur. Kurutulduktan sonra kullanılacak hale gelir. Yaprakları ilk çıktığı zaman taze iken dalında yenile bilir.sifalibitkileriniz.com Meyveler kızardıktan sonra dalından yenir yada toplanıp şurup veya reçel yapılarak enmektedir. Kurutulmuş meyvelerinden de çay yapılarak yararlanılmaktadır.

satılık kadın tuzluğu,satılık Kadın Tuzluğu,Kadın Tuzluğu fiyat,Kadın Tuzluğu fiyatları,Kadın Tuzluğu fiyat,Kadın Tuzluğu çalısı,Kadın Tuzluğu,bitkisi,Kadın Tuzluğu fidanı,satılık Berberis,Berberis fiyat,Berberis fiyatıBerberis fiyatları,Berberis fidanı,Berberis bitkisi,Berberis Thunbergii Maria fiyatı,satılık Berberis Thunbergii Maria,Berberis Thunbergii Maria fiyat,

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz