532 245 13 84

Keçi Sakalı

Spiraea - ispirya

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 60/80 cm
Çap : 30/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 400 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 10.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Familyası: Gülgillerden, Rosengewâchse, Rosaceae

Türleri : Keçisakalı çiçeği; Spiraeae flos Keçisakalı otu; Spiraeae herba Keçisakalı kökü; Spiraeae radix Keçisakalının çiçek ve otu (Yaprak, çiçek ve taze sürgünleri) çay ve natürel ilaç yapımında ve kökü tentür yapımında kullanılır.

Keçisakalı Gülgillerin alt grubu olan Umarieaegillerden (Keçisa-kalıgiller) olup sadece 10 alt türü mevcuttur ve bu türler sonradan süs bitkisi olarak yetiştirilmek için üretilmiştir. Bu türden sadece Hakiki keçisakalı tıbbi maksatla kullanılır, diğerleri kullanılmaz. Türkçe Keçi¬sakalı, Tekesakalı, Ergeçsakalı diye anılmasının sebebi bitkinin çiçek¬lerinin geriden bakınca keçi sakalına benzemesi nedeni iledir.

Keçi Sakalı – Spiraea İlkbahar – yaz döneminde açan çiçeklere sahiptir. Fiskiye şeklindeki beyaz çiçekleri gösterişlidir. Top şeklinde beyaz çiçekler dallar üzerinde bol miktarda yetişir. Yaprak döken çalılardır. Çiçeklenme bitiminde yapılan budanmayla, muntazam bir şekil verilebilir.

Bir sonraki sezon bol çiçeklere sahip olur. Tam güneş altında oldukça mutlu olur. Nemli topraklar ister. Çit yapımında, taş bahçelerinde, grup şeklinde dikim yapılır. Çelik alma yoluyla üretlilir.

satılık Keçi Sakalı,Keçi Sakalı çalısı,Keçi Sakalı bitkisi,Keçi Sakalı fiyatları,Keçi Sakalı fiyatı,Keçi Sakalı fiyat,Keçi Sakalı bitkisi,satılık ispirya,ispirya fiyatları,ispirya fidanı,ispirya bitkisi,satılık Spiraea,Spiraea fiyatları,Spiraea fiyatı,Spiraea bitkisi,Spiraea çalısı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz