532 245 13 84

Batı Ladin

Picea abies

Kategori : İbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Boy : 100/120 cm
Çap : 30/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 40.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Anavatanı Orta ve Kuzey Avrupa'dır.avrupa'nın en önemli orman ağaçlarından biri olan bu ladin türü 40-50 metre boylarında soğuk iklimlerde ise daha fazla kalmaktadırlar. erkek çiçekler önceleri çilek renginde kahverengi ya da siyahtır. Çenek sayısı ise 5-10 kadardır. nem istemi yüksek ısı istemi ise azdır. yaz kuraklığına ve zehirli gazlara karşı çok duyarlıdır. toprak ile mineral madde istemi fazla değildir. gölge ağacı olmakla birlikte sonraları daha hızlı büyür. su sürgünü yapma özelliği vardır.

Orta ve kuzey avrupa'nın önemli bir türüdür. geniş bir coğrafi yayılışı vardır. alp 70. kuzey enlemine değin ulaşır ve kuzey kesimlerde pinus silvestris'le son orman sınırını oluşturmaktadır. picea abies çoğunlukla düşük yükseltilerde yetişmektedirler. yine yüksek dağlarda ve kuzey ülkelerdeki picea abies'ler sivri tepeli olurlar. odunu ticaret dünyasında "beyaz odun" diye bilinmektedir. almanya'da kabuklarından tanen ve terebantin elde edilmesinde uzun süre kullanılmıştır. odunu hafif aynı zamanda son yıllarda ambalaj sandıkları yapımlarında kullanılmaktadır. picea abies'lerin parkçılık alanında sayısız formları vardır.

satılık Batı Ladin,Batı Ladin fiyatları,Batı Ladin satışı,Batı Ladin bitkisi,ladin ağacı,satılık ladin ağacı,Batı Ladin ağacı,Batı Ladin bitkisi,Batı Ladin fiyatları,Batı Ladin satış,satılık Picea abies,Picea abies fiyatları,Picea abies bitkisi,Picea abies ağacı,Picea abies fiyatları,Picea abies satış

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz