532 245 13 84

Göknar Ağacı

Abies-Köknar Ağacı

Kategori : İbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Boy : 350 cm
Çap : 120 cm
Kap : Saksı
Stok : 3 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 1,500.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Göknar ya da köknar (Abies), çamgiller (Pinaceae) familyasının Abies cinsinden iğne yapraklı ağaç türlerine verilen ad. 40m’ye kadar boylanabilen göknarlar, kendine özgü formu, gövde kabuğu iğne yaprakları ve hatta kokusu ile Çamgiller familyasının diğer türlerinden ayırt edilebilir. Yapraklarının alt yüzeyinde beyaz çizgiler vardır.Kozalaklar sonbaharda olgunlaşınca pulları dökülür. Türkiye'de 213.652 hektar saf göknar ormanı bulunmaktadır.

Yaz-kış yeşil, boylu orman ağaçlarıdır. Piramidal veya dar konik bir şekilde gelişme gösterir. Gövde genel olarak çatallanma göstermez, dallar gövdeye çevrel olarak dizilmiştir. Kozalakları yukarıya doğru dik olarak durur. Bu özelliği ile kozalakları aşağıya bakan ladinlerde ayrılır. Kökleri kuvvetli ve kazık köktür.

satılık Göknar Ağacı,Göknar Ağacı,Göknar Ağacı fiyatları,Göknar Ağacı satışı,Göknar Ağacı fidanı,Göknar Ağacı bitkisi,Köknar Ağacı,satılık Köknar Ağacı,Köknar Ağacı fidanı,Köknar Ağacı fiyatları,Köknar Ağacı satışı,Köknar Ağacı fiyat,satılık Abies,Abies fiyat,Abies fidanı,Abies satışı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz