532 245 13 84

Yatık Ardıç (altuni)

Juniperus media pfitzeriana aurea

Kategori : İbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Boy : 30/40 cm
Çap : 30/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 500 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 15.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Ardıç cinsi 60 türü ile kuzey yarımküresinde (Alaska'dan Meksika'ya kadar Kuzey Amerika'da; Arktik bölgelere kadar tüm Avrupa'da; Kuzey ve Doğu Afrika'da; ön Asya, doğu Asya ile orta ve kuzey Asya'da geniş bir coğrafi yayılışa sahiptir.

Ağaç, ağaççık ve çalı, ya da bodur çalı formundadır. Gövdeleri ince kabuklu;kabukları lif lif ya da saçak saçak ayrılır, iğne ya da pul biçimli yaprakları herdem yeşil ve üçlü çevrel dizilmiş (nadiren karşılıklı haçvari);uçlar sivri batıcı ve üst yüzeyleri beyazdır. Çoğunlukla iki evcikli nadiren bir evcikli olan ardıçlarda erkek çiçekler oval biçimli bir çoğu bir aradadır.

Dişi çiçekler, yuvarlak, kısa ve pullu, etli ve üzümsüdür. Kozalak içinde 1-10 adet kanatsız tohum bulunur. Kozalakları 1, 2 veya 3 yılda olgunlaşır. Olgunlaşmadan önce yeşil olan kozalaklar, olgunlaştığında, vişne çürüğü-kırmızı, kırmızı-kahverengi, mavi, mavi-siyah gibi renk alırlar ve üzerleri çoğunlukla dumanlıdır. Tohumlarında çimlenme engeli vardır, çimlenebilmek için toprakta iki veya daha fazla yıl bekler.

Bütün ardıç türleri, açık güneşli alanları ve hafif toprakları severler. Taş, kaya ve funda bahçelerinde, mezarlıklarda, çim alanların üzerinde ya da örtü elemanı olarak kullanılırlar. Üretimleri tohumla ya da çelik aşı ve daldırma ile yapılır.

satılık ardıç,satılık sabin ardıç,ardıç fiyatları,satılık yatık ardıç,satılık sürüngen ardıç,satılık juniperus horizontalis icee blue,juniperus horizontalis icee blue fiyatları,juniperus horizontalis icee blue fiyatı,satılık juniperus,juniperus fiyatı,juniperus fidanı,juniperus bitkisi,satılık juniperus horizontalis,juniperus horizontalis fiyatı,ardıç çeşitleri,satılık Mavi Sürüngen Ardıç,Mavi Sürüngen Ardıç fiyatı,Mavi Sürüngen Ardıç fidanı,Mavi Sürüngen Ardıç bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz