532 245 13 84

Yatık Ardıç (yeşil)

Juniperus chinensis

Kategori : İbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Boy : 40/50 cm
Çap : 30/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 500 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 15.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Orjinal Adı Juniperus Çamgiller familyasındandır. Juniperus cinsi, kışın yapraklarını dökmeyen 70 kadar ağaç ya da çalı türünün ortak adı ardıçtır. Ardıçlar tüm Kuzey Yarıküre'ye yayılmış olup ülkemizde de bazı türleri yetişmektedir. Burada konumuzla en çok ilgili olan, Avrupa ve Türkiye'de yaygın Avrupa ardıcı ya da Adi ardıç (J. communis) türünden söz edeceğiz.

Kısaca ardıç diye anacağımız bitki 15 m'ye kadar boylanabilir ama çoğu kez çalı halinde görülür. Hoş kokulu yaprakları körpeyken iğne, olgunlaşınca tığ görünümündedir. Şubat-nisan ayları arasında açan çiçekleri sarımsı yeşil renkli olup dikkati çekmezler. Ardıç iki evcikli bir bitkidir. Yani, erkek ve dişi çiçekleri ayrı ağaçlarda yer alır. Dişi çiçekler sonbaharda koyu mor renkli meyveleri olan kozalakçıkları verir.

Ancak, bunlar iyice olgunlaşınca açık kahverengileşir. Kozalakçıklarında 1-12 adet tohum bulunur. Bitki, kozalakçıklarından döktüğü tohumlarıyla ya da toprağa değen dallarının köklenmesiyle çoğalır. Ardıç güneşli yerleri sever ama toprak seçmez. Kurak topraklarda derinlere kök salarak suyu bulur. Ardıç kozalakçıkları uçucu yağ, doğal şekerler, flavon glikozitleri, reçine, tanen ve organik asitleri içerir. Bu kozalakçıklar ardıç yemişi adıyla birtakım yiyecek ve içeceklere tat ve koku, yani çeşni katmakta kullanılır.

satılık Sabin Ardıç,Sabin Ardıç fiyatları,Sabin Ardıç fidanı,Sabin Ardıç fiyat,Sabin Ardıç satışı,Sabin Ardıç bitkisi,Sabin Ardıç fiyatı,satılık yatık Ardıç,yatık Ardıç fiyat,yatık Ardıç fidanı,yatık Ardıç bitkisi,yatık Ardıç fiyatları,yatık Ardıç satışı,yatık Ardıç satış,altuni yatık Ardıç,altuni yatık Ardıç satılık altuni yatık Ardıç,altuni yatık Ardıç fiyatları,altuni yatık Ardıç çeşitleri,ardıç fiyatları,ardıç satışı,ardıç bitkisi,satılık Juniperus Sabina Blue,Juniperus Sabina Blue,Juniperus Sabina Blue fiyatları,Juniperus Sabina Blue bitkisi,Juniperus Sabina Blue satışı,Juniperus Sabina Blue fiyatları,Juniperus Sabina Blue fidanı,Juniperus Sabina Blue çeşitleri,Juniperus Sabina Blue fiyat,satılık Juniperus chinensis,Juniperus chinensis fiyatları,Juniperus chinensis fiyat,Juniperus chinensis fiyatı,Juniperus chinensis satışı,Juniperus chinensis fidanı,Juniperus chinensis bitkisi,Juniperus chinensis fiyat,Yatık Ardıç ,yeşil Yatık Ardıç,satılık yeşil Yatık Ardıç,yeşil Yatık Ardıç fiyatı,yeşil Yatık Ardıç fiyat,yeşil Yatık Ardıç fidanı,yeşil Yatık Ardıç fiyat,yeşil Yatık Ardıç satışı,satılık yeşil Yatık Ardıç,yeşil Yatık Ardıç fidanı,yeşil Yatık Ardıç bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz