532 245 13 84

Mandalina Fidanı-Ağacı

Citrus reticulata-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Kategori : Turunçgiller
Boy : 60-80 cm
Çap : 20-25 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 75.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Mandalina Ağacı Mandalina ağacı, Bu ağaç türü turunçgiller familyasından meyve verebilen bir kış meyvesidir. Meyvesinin adı da ağacının adı ile aynıdır. Mandalina ağacının saksıda yetişen minyatür türü de bulunmaktadır. Bir çok bitki hobisi olan insanların evlerinde bile rahatlıkla bakıp yetiştiği mandalina ağacı içeriğinde A ve C vitamini içermesinden dolayı kış mevsiminde soğuk algınlığı yada gribal durumların oluşmasından, insanların bu hastalıklara yakalanmasından korur.

Mandalina ağacı, yaz kış yaprakları olan ver dökmeyen bir ağaçtır. Ama meyvelerinin kış aylarının içerisinde oluşturan bu ağaç hiç bir bakım yapılmadan bile belirli oranda meyve verebilen ve yaşamına sürdürebilen bir meyvedir. Yetiştiği yerler Akdeniz ve Ege bölgesidir.


Mandalina ağacının, ilk dikim zamanı ilkbahardır. Ortalama nisan ayına kadar dikimi yapılır. Dikim işlemi yapılmadan fidanda budama işlemi yapılır. Fidanları tutması ve toprağa bağlanıp yetişebilmesi için budama işlemi önemlidir. Naylon torbalar içerisindeki fidanlar genellikle gölgeli ortamlarda yetiştirildiğinden toprağa dikimi olmadan on beş gün önceden güneşte bekletilmelidir. Fidan toprağa dikilirken çok derine dikilmemesi çok önemlidir. Toprağa ekildiğinde can suyu dediğimiz suyun mutlaka verilmesi gerekir ki fidan toprakla ilk bağını kurabilsin.

satılık mandalin Ağacı,mandalin Ağacı fiyatları,mandalin Ağacı fiyatı,mandalin Ağacı satışı,mandalin Ağacı satış,mandalin Ağacı fidanı,mandalin Ağacı bitkisi,satlılık mandalin fidanı,satılık mandalin ağacı,mandalin fiyat,mandalin fiyatları,mandalin bitkisi,mandalin satışı,mandalina,mandalina fiyat,satılık mandalina,mandalina fiyat,mandalina ağacı satışı,mandalina fidanı fiyat,mandalina fiyatları,mandalina bitkisi,mandalina ağacı satışı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz