532 245 13 84

Portakal Ağacı

Citrus Sinensis-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Kategori : Turunçgiller
Boy : 80-100 cm
Çap : 20-30 cm
Kap : Saksı
Stok : 30 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 75.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Portakal, Citrus cinsi bir ağaç olan Citrus sinensis'i ve onun meyvesini tanımlar. Narenciye ailesinin bir üyesidir. İpek yolunun anadoludan geçtiği dönemlerde narenciye hindistandan civarından gelen ticari bir üründü. Ümit burnun keşfedilmesiyle ticaret yolları değişmiş, asya kıtasının avrupalı devletler tarafından sömürgeleştirilmesiyle portakal üretiminin tamamı Portakiz civarına yayılmıştır.

Dilimize "portekizden gelen" anlamında "Portakal" olarak girmiştir.Citrus sinensis'in meyvesine, "acı ekşi portakal" olarak da anılan Citrus aurantium'un meyvesinden ayırabilmek için, "tatlı portakal" da denir.Portakal meyveleriPortakal, besin değeri yönünden zengin ve sevilen bir meyvedir. ispanya ve tüm Akdeniz ülkelerinde yetişmekle birlikte portakalın anavatanı Çin'dir. dünyada elmadan sonra en çok tüketilen meyve olan portakal ö nemli bir askorbit asit kaynağıdır.

özellikle C vitamini yönünden oldukça zengin olan portakal, soğuk algınlıklarında, nezle ve griplerde birebirdir. Genelde kabukları soyularak yenilen portakalın suyu da kendisi kadar yaygın tüketilir. Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmesine rağman günümüzde tüketilen portakal nektarı ve portakal suları üretimi için İspanya ve Portakizden meyve ithal edilmektedir.

portakal ağacı,portakal bitkisi,portakal ağacı fiyatı,satılık portakal ağacı,portakal ağacı fiyatları,portakal fiyat,portakal bitkisi fiyatı,satılık portakal ağacı,portakal bitkisi fiyatı,portakal bitkisi fiyatı,satılık portakal ağacı,satılık portakal bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz